Dotacje z Unii Europejskiej

W wyniku realizacji inwestycji w firmie wdrożono dwie nowoczesne technologie:

1. Technologia bezprocesowego naświetlania form offsetowych wielowiązkową głowicą laserową.

Technologia polega na bezpośrednim naświetlaniu płyt offsetowych z plików postscriptowych. Dotychczas w ramach prac przygotowawczych korzystaliśmy z firmy zewnętrznej , która świadczy usługę naświetlania płyt . Po wdrożeniu technologii CTP naświetlanie płyt wykonywane jest w firmie i w dodatku bez potrzeby wywoływania chemicznego płyt .

Zaletą planowanej do wdrożenia technologii jest maksymalna dokładność wszystkich parametrów - zarówno związanych z jakością plamki rastra (np. brak "podświetlenia" plamki, które towarzyszy naświetlaniu z formy kopiowej w dotychczas stosowanej technologii CtF), jak i montażu całości.

Niewątpliwą zaletą w porównaniu do stosowanej dotychczas technologii CtF jest skrócenie zarówno całego cyklu przygotowania formy drukowej, jak i jej montażu na urządzeniu drukującym.

2. Technologia czterokolorowego druku offsetowego z zastosowaniem systemu elektronicznego nastawiania i pomiaru parametrów procesu.

Firma zakupiła innowacyjną technologię druku, której zastosowanie cechuje się dużo większymi możliwościami z zakresie pasowania poszczególnych zespołów drukujących. W efekcie uzyskiwana jest bardzo wysoka jakość i precyzja spasowania wydruków przy jednoczesnym zwiększeniu trwałości urządzeń na skutek unieruchomienia cylindra płytowego.

W porównaniu z obecnie stosowanym procesem produkcyjnym opartym na jedno – i dwukolorowego druku offsetowym, opisywana technologia cechuje się dziesięciokrotnie większą efektywnością, oraz umożliwia rentowne świadczenie usług drukowania wielokolorowych książek oraz realizację zamówień na wydruk czasopism.

Realizacja projektu polegała na zakupie i wdrożeniu innowacyjnych technologii, które umożliwiają zwiększenie konkurencyjności firmy, poprzez poszerzenie oferty usługowej przedsiębiorstwa oraz zdywersyfikowanie prowadzonych działalności.